מזג האוויר הטוב בעולם

מזג האוויר בטנריף מרגיש כמו אביב נצחי ומתאפיין באקלים מתון וטמפרטורות דומות בכל ימות השנה

האקלים של האיים הקנריים וטנריף הוא ייחודי ומיוחד ובעני רבים נחשב למקום עם האקלים הטוב ביותר בעולם.

באיים הקנריים הקיץ נעים והחורפים מתונים – אביב נצחי של ימים שטופי שמש, שמים כחולים וטמפרטורות קבועות, המשתנות מעט בכל ימות השנה.

טנריף-מזג אויר מושלם

הסוד, לתחושה הייחודית והנעימה הזאת שמעניק מזג האוויר הנוח, נימצא ברוחות קרירות , זרם הגולף שעובר קרוב לחופי האיים וההשפעה החמה של אנטיציקלון בהאיים האזוריים  בעונת החורף. בגלל המיקום הגיאוגרפי יוצא הדופן שלהם נוצר איזון מושלם שיוצר תנאים נוחים וקבועים כל ימות השנה.

בהשוואה למזג האוויר בארץ הקיץ באיים הקנריים פחות חם, ופחות לח ולכן הרבה יותר נעים ואין את הרגשת הדביקות של הקיץ הישראלי. טמפרטורות הלילה גם נמוכות יותר ובמקומות רבים אין צורך במזגן אפילו בשעות היום החמות  . החורף דומה יותר לאביב הישראלי מאשר לחורף. בגובה פני הים הטמפרטורה כמעט תמיד מעל 20 מעלות ובדרך כלל זורחת השמש.

הטמפרטורות של האיים הקנריים בדרך כלל מתונות וקבועות, ולכן תמיד מרגיש כמו אביב. הממוצע החודשי בינואר הוא 18 מעלות ובאוגוסט 24 מעלות מה שנותן 22 מעלות בממוצע שנתי. חוץ מזה, ההבדל בין טמפרטורת מינימום בלילה לטמפרטורת מקסימום ביום הוא של 7 מעלות צלזיוס בלבד, מה שאומר שיש תנודות קטנות מאוד.

רק לצורך השוואה לטמפרטורות במקומות אחרים באירופה: בחורף, שהממוצע באיים ובטנריף הוא 18 מעלות צלזיוס, בערים המרכזיות בדרום אירופה הוא 8 מעלות צלזיוס ובמדינות המרכז וצפון אירופה הוא 0 מעלות בלבד.

בקיץ, הטמפרטורה הממוצעת באיזור החופים של האיים הקנריים היא 23 מעלות צלזיוס, שש מעלות יותר מאשר בערים האירופיות המרכזיות. בזמן החם ביותר של היום, הטמפרטורה מגיעה רק ל- 27 מעלות צלזיוס, בניגוד ל-37 של חלק מאתרי תיירות ידועים בים התיכון וגם בישראל.

בקיץ אין כמעט גשמים ובחורף יורד גשם בממוצע של שלושה ימים בחודש.

באתרי התיירות המרכזיים באיזור החוף יש 4,800 שעות יום בשנה, ולכן יש לאיים הקנריים יותר שעות יום מבכל מקום אחר באירופה. גם תופעה זו ,של ימים ארוכים ושטופי שמש, הודות למיקום הגיאוגרפי המיוחד של האיים הקנריים  ולהשפעה החיובית של רוחות הסחר ואנטיציקלון באיים האזוריים.

.

One thought on “מזג האוויר הטוב בעולם

  1. שרה וגורון צעירי

    אנחנו בחרנו בטיול פרטי. אני ובן זוגי
    טיילנו עם רונן שלושה ימים בטנריף. מכיר כל שביל וכל סלע. איש שיחה נעים. זורם עם הרצונות ומתאים עצמו לאופי הטיול שביקשנו. היה מלא בהמלצות וסייע בכל דבר. מומלץ בכל פה. היה כייף

×