סיורי חוף בטנריף עם מדריך בעברית

הרבה אוניות פאר מפנקות, בסגנון מלון 5 כוכבים, שמפליגות בין יבשות, חוצות אוקיינוסים ומבקרות באיים אקזוטיים, מגיעות גם לנמל סנטה-קרוז של טנריף.

ברוב המקרים אוניות הפאר נכנסות לנמל בשעות הבוקר ונישארות לעגון עד אחרי הצהריים כדי לתת הזדמנות לנוסעים לרדת לחוף ולעשות סיור חוף.

מה כדאי לעשות בסיור חוף בטנריף?
אפשרות אחת היא פשוט להשאר בעיר סנטה קרוז ולסייר בצורה רגלית. מרכז העיר קטן יחסית וגן גרסיה והשוק במרחק הליכה קצר. כדי להגיע לחוף הים של סנטה קרוז יש לקחת מונית כי החוף "פלאיה טרסיטס" נימצא 7-8 ק"מ צפונית לסנטה קרוס, בגלל שכל החוף של סנטה קרוז תפוס בנמל הענק של סנטה קרוז. גם כדי להגיע לקניונים כגון מרדיאן וקורטה דה אינגלס, יש לקחת מונית מאחר והם מרוחקים מעט ממרכז העיר. לקניונים יש יתרון על החניות במרכז העיר בגלל שבעיר הרבה חנויות נסגרות בין-13.30 ל-17.00

למי שלא מסתפק מביקור בעיר הבירה בלבד ורוצה לראות את הטבע הוולקני והיחודי של טנריף, יש את האפשרות להזמין סיור חוף שכולל הסעה באוטובוס לנקודות נבחרות בטנריף וכולל הדרכה באנגלית ועוד שפות ארופאיות .  (השירות בעברית כמעט בלעדי ל"מדריך מקומי בטנריף").
סיורי החוף היא הזדמנות נהדרת לטעום ולהרגיש ליום אחד את ניחוח האי ואת ההווי הקנרי.
אומנם זה לא מספיק כדי לראות את הכל אבל סיור חוף טוב ,בהחלט מספיק כדי להתרשם ממגוון סוגי האקלים, הטמפרטורות הנוחות, הנוף הולקני, ומהגובה הרב מעל פני הים והעננים. ( עד 3718 מעל הים בפיסגת הטיידה)

בטנריף יש הרבה יותר ממסלול חוף אחד לבחירה אבל מה שהכי חשוב זה שהמסלול יכלול את שמורת הטבע " לאס קניאדס" והר הטיידה מאחר וזה האתר החשוב והמעניין ביותר באי. ההגעה לשמורה דרך כבישים עם נופים יחודיים. בזמן שנותר ניתן לבקר בעוד אתר אחד או אפילו שניים.

דוגמה לסיור חוף שעשיתי לאחרונה עם הקבוצה ישראלית מ-Royal Caribbean:

התחיל בביקור בשמורת הטיידה עם עצירה בשני מקומות, הראשון בחניון הטיידה שמרכז השמורה, והשני ממול פסגת הפסגה הישנה. באיזור זה יש את הלבה הצעירה מההתפרציות האחרונות שהיו באי טנריף.

חניון - PARADOR DEL TEITE
אחרי שמורת הטיידה, ירדנו לכיוון החוף החוף הדרומי רק כדי להשקיף עליו מגובה 600-1200 מטרים מעל פני הים, ביום הזה שהייתה ראות מצויינת יכולנו לראות הייטב את שלושת האיים, לה-גומרה, לה-פלמה ואל-היירו.
אחרי שהגענו לגובה 600 מטר מעל הים ליד כפר בדרום טנריף בשם צ'יו, חזרנו לטפס לכפר נוסף בשם סנטיגו דל טיידה ומשם לפיסגת ארחוס, פסגה שמפרידה בין החוף הדרומי לחוף הצפוני, ומשם בירידה למסעדה שממש תלויה על הצוק שמשקיף על החוף הצפוני ועל העיירה גראציקו.

טפסים קנארים ונוף לגרציקו

קיבלנו במסעדה קבלת פנים עם טפסים קנריים ויין מקומי ונוף עוצר נשימה.
משם המשכנו לעיירה היפה לה-אורוטבה כדי לעשות סיור קצר במרכז העיר ולהתרשם מארכיטקטורה קנארית במיטבה.
אחרי הסיור בלה-אורוטבה כבר היינו צריכים לחזור לנמל בסנטה-קרוז, לאניית רויאל קריביין, ולסיים את סיור החוף ולהפרד מהקבוצה המקסימה הזאת.

לפרטים נוספים על טיולים מודרכים בעברית ולהזמנת מקומות

 

4 thoughts on “סיורי חוף בטנריף עם מדריך בעברית

 1. רונה

  היה פשוט מושלם 🙂 מדריך מקצועי נעים ומצחיק היה כיף עשינו רכיבות אופניים גם בצפון וגם בדרום רונן אתגר אותנו לפסגה. שידרג לנו את הטיול!! אני נותנת +5 כוכבים. צ'ארמר אמיתי!!

  1. admintenerife Post author

   תודה רבה רונה. גם אני נותן לכם 5 כוכבים 🙂 היה תענוג לטייל איתכם .חוויה בלתי נשכחת !!!

 2. שרה צעירי

  רונן מדריך שאתה רוצה לפגוש בטיול, נעים, זורם, מכיר כל שביל ודרך
  מתאים לך את הטיול שלך, מלא טיפים ועצות.
  ממיטיבי לכת ורכיבה ועד עצלים כמונו…
  גמיש, חייכן, איש שיחה

  מומלץ בכל פה

 3. חיים

  רונן הי,חזור אלי בבקשה 0525355999.אנו נוחטים מה24 לדצמבר עד 31.רוצים להתייעץ איתך.

×