אופני שטח בטנריף

לאי טנריף  יש תנאי שטח ומזג אויר מושלמים לרכיבת אופניי שטח מכל הסוגים ואופני כביש. מזג האויר ותנאי מזג המגוונים מבטיחים חוויה יחודית שלא ניתן למצוא באף מקום אחר והיתרון הגדול שיש תנאים מעולים בכול ימות השנה.

טמפרטורות של בין 15-25 מעלות ואחוזי לחות מושלמים יחסית לטמפרטורה הינם תנאים שניתן למצוא כל ימות השנה, ולא משנה מתי מחליטים לבוא, תמיד ניתן למצוא חלק אחר של האי אם תנאי רכיבה האידאלים.

הגאוגרפיה של האי טנריף הררית מאוד, אבל ישנם גם מסלולים קלים יותר וניתן לתכנן מסלול לכל רמה גם לרוכבי כביש וגם לרוכבי שטח.

בפוסט הזה בחרתי לכתוב על מסלול יפיפה באיזור הצפוני של האי מאחר וזה מסלול ירוק יותר מבחינת הצמחיה ופחות וולקני. אבל מה שמיחד אותו, זה המגוון שכולל שני אזורי אקלים שונים לגמרי,במסלול מעגלי קצר יחסית של פחות מ- 30 ק"מ.

איך יתכן דבר כזה? מאחר והמסלול חוצה את גב ההר, מתקבל שבמדרון אחד של ההר, זה שפונה דרום מזרחה, יש מזג אויר חם ויבש והצמחיה של יער אורנים. מזג האויר באיזור זה מזכיר קצת את הרי ירושלים בגלל השילוב של שמש, אויר יבש, יער אורנים.

מפה מסלול אופניים

במדרון הפונה לכיוון צפון-מערב יש מזג אויר לח וקריר אפילו בחודשי הקיץ יכול לרדת גשם באיזור זה ולכן איזור זה מצויין לרכיבה בחודשי הקיץ החמים. מזג האויר באיזור זה מזכיר יותר את אירופה והצמחיה דומה יותר ליער סובטרופי.


המסלול מוגדר ברמת קושי בינונית מבחינת מאמץ גופני, אלה שמחפשים סינגלים ואדרנלין יש גם חלקים במסלול המאפשרים רכיבה יותר אתגרית.

אתה צריך לחוות מסלול כזה כדי להאמין שזה יתכן שבשלושים ק"מ גם תעבור בשני אזורי אקלים שונים לגמרי וגם תסיים את המסלול בנקודה שהתחלת אותו.

אני עשיתי את המסלול שאני מטפס בצד של יער האורנים. אומנם הייתה שמש שחיממה, אבל רוב הזמן המסלול מוצל והרוח היבשה מיבשת במהירות ויוצרת הרגשת קרירות נעימה.

המסלול מתחיל ב1041 מטר מעל פני הים ומגיע ל 1512בגב ההר שבנקודה זאת גם מתחלף המזג אויר תוך מטרים בודדים.

בזמן הטיפוס תנאי הראות בצד זה היו מצוינים וניתן להשקיף עד לחוף ואף לראות את האי גרן קנריה.

העליה מתונה יחסית והטיפוס של 500 מטר בהפרש הגובה מתחלק יפה לאורך קטע המסלול שאורכו יותר מ 15 ק"מ עד שמגיעים לגב ההר. בנקודה זאת עוברים מלעלות בצד הדרום מזרחי ומתחילים לרדת בצידו הצפון מערבי. האויר הופך קר ולח ונכנסים לתוך ענן  מה שהופך את הצמחיה באיזור לירוקה וסבוכה. יש סיכוי טוב לגשם או לטיפטוף במדרון הצפון מערבי ולכן מומלץ להצטייד במעיל רוח או בגדים מתאימים.

הירידה במדרון נוחה יחסית ומאפשרת רכיבה במהירות. בסה"כ ניתן לסיים את כל המסלול בזמן של בין 2-4 שעות.

 ניתן לשכור אופניים וציוד בחנויות השכרה שונות  באיי אבל כדאי להביא  ציוד אישי כמו קסדה, כפפות, נעליים, וביגוד כדי לחסוך עלויות השכרה.

במרחק של 15 דקות נסיעה מהמסלול נמצאת אחת החנוית הגדולות וזולות ביותר לציוד ספורט ואופניים DECATHLON. הזדמנות מצויינת לרכישת ביגוד ואביזרים. 

אחרי סיום המסלול כדאי לנצל את הקירבה לכפר לה-אספרנסה. בכפר זה ניתן למצוא כמה מסעדות גריל מקומיות שמגישות את אחת הארוחות הטובות והזולות ביותר לאוהבי הבשר.

לחץ כאן לקבלת פרטים נוספים על טיולים מודרכים בטנריף עם מדריך מקומי בעברית.

5 thoughts on “אופני שטח בטנריף

 1. אלי

  המסלול נשמע מעניין מאוד. אנחנו מגיעים לטנריף השבוע ורצינו לעשות רכיבת שטח באחד הימים.
  מה נקודת ההתחלה של המסלול?
  האם הוא רכיב בעונה הזו של השנה?
  כמה זמן לוקח לעשות את המסלול?

  1. admintenerife Post author

   המסלול רכיב כל השנה. לוקח בין שעתיים לשלוש שעות ונקודת ההתחלה
   לא רחוקה מ לה-אספרנסה בצפון האי.

  1. admintenerife Post author

   רונה , היה תענוג לרכב יחד ולהראות לכם את טנריף , גן עדן לאופניים כל השנה, מזג אויר מושלם ,נופים מדהימים והרבה עליות וירידות. להתראות בטיול הבא :))

 2. Pingback: שמורת הטבע צ'יניירו באופניי שטח | מדריך מקומי בטנריף

×